Receptioner Hotel

Candidatul ideal:

Cerinte:
• Persoana organizata, proactiva, dinamica, determinata
• Certificat calificare (receptioner hotel) – reprezinta un avantaj
• Experienta anterioara in industria hoteliera – reprezinta un avantaj
• Nivel limba engleza – fluenta
• Cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala – reprezinta un avantaj
• Foarte bune cunostinte de operare calaculator (Windows, Word, Excel)

Beneficii oferite:
• Salariu si fix si masa asigurata
• Bonusuri

Descrierea jobului:

• Este responsabil de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora
• Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale
• Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera
• Se ocupa de indeplinirea tuturor cerintelor clientilor si de furnizarea tuturor serviciilor disponibile prin colaborarea cu angajatii Housekeeping si Room Service
• Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti
• Urmareste si verifica evolutia sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modalitate de plata
• Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor
• Cunoaste tot timpul statusul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare
• Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon
• Preia rezervari
• Promoveaza hotelul si mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa

Descrierea companiei:

Now celebrating 69 years of hospitality, Best Western’s worldwide family of hotels offers accommodations for all types of travelers. Whether traveling for business, planning an affordable family vacation or looking for luxurious destinations, Best Western has a hotel for you.

Aplica acum!