Front Office Manager

Candidatul ideal:

Cerinte:
• Experienta de minim 2 ani in Front Office
• Studii superioare
• Foarte bune abilitati de comunicare si organizare
• Cunostinte P.C.
• Cunoasterea temeinica a doua limbi de circulatie internationala
* Prezenta fizica placuta
* Atentie distributiva
• Abilitati excelente de comunicare si negociere
• Capacitate de adaptare si asumare a responsabilitatilor

Descrierea jobului:

• Conduce eficient echipa de receptie si motiveaza continuu membrii acesteia pentru indeplinirea resposabilitatilor si obiectivelor;
• Asigura primirea clientilor la cel mai inalt nivel;
• Asigura trainingul personalului nou angajat si se ocupa de integrarea acestora in echipa;
• Isi planifica activitatea pentru activitatile de check-in si check-out, in colaborare stransa cu departamentul Housekeeping;
• Este resposabil de vanzarea serviciilor hoteliere;
• Intocmeste necesarul de materiale pentru departamentul de cazare
• Se asigura ca toate serviciile prestate au fost incasate de membrii echipei;
• Verifica corectitudinea rezervarilor

Descrierea companiei:

Now celebrating 69 years of hospitality, Best Western’s worldwide family of hotels offers accommodations for all types of travelers. Whether traveling for business, planning an affordable family vacation or looking for luxurious destinations, Best Western has a hotel for you.

Aplica acum!